Partner prywatny

O firmie

Partnerem prywatnym w PPP jest spółka GGI Dolne Miasto, należąca do Euro Styl S.A. z siedzibą w Gdańsku. Przez kilkanaście lat działalności firma zyskała pozycję jednego z liderów lokalnego rynku mieszkaniowego, stając się rozpoznawalną i cenioną przez klientów marką.

Od 2017 roku Euro Styl wchodzi w skład Grupy Kapitałowej Dom Development, największego dewelopera mieszkaniowego w Polsce, co znacznie zwiększyło możliwości rozwojowe spółki, a także jej stabilność w kontekście równoległej realizacji większej liczby inwestycji o większej skali.

W 2020 roku Euro Styl sprzedał 1015 mieszkań, co było najlepszym wynikiem w historii firmy, a także wśród deweloperów wywodzących się z trójmiejskiego rynku. Rosnąca dynamicznie sprzedaż idzie w parze z rosnącą wartością mieszkań. Euro Styl utrzymuje przy tym bardzo wysoki wskaźnik zadowolenia klientów.

Euro Styl posiada własną spółkę wykonawczą – Euro Styl Construction, co jest dużym atutem w realizacji złożonych i zróżnicowanych inwestycji.

Warto dodać, że Euro Styl jest lokalnym pionierem w zakresie tworzenia ogrodów deszczowych. Starannie zaprojektowana zieleń pełni nie tylko ważną rolę retencyjną, ale staje się też pięknym, malowniczym krajobrazem, będącym ważnym elementem inwestycji.

Kreujemy sąsiedzką integrację

Euro Styl w swoich inwestycjach stawia na tworzenie atrakcyjnych miejsc do życia, które budują dobrą sąsiedzkość. W zaprojektowanej w przemyślany sposób przestrzeni mieszkańcy mają na wyciągnięcie ręki dostęp do usług, handlu, wypoczynku, rekreacji i kultury. Ulokowane na parterach budynków sklepiki i punkty usługowe zaspokajają podstawowe potrzeby, a kawiarnie, szkoły językowe czy szkoły jogi integrują lokalną społeczność.

Makutra cafe

Dzieje się tak na przykład na osiedlu Idea w gdańskiej Oliwie. Przed piekarnią ustawia się tam kolejka spragnionych świeżego, pachnącego pieczywa i sezonowych wypieków. Tuż obok, w pizzerii ze stylowym barem i w szkole jogi, w których spotykają się okoliczni mieszkańcy, nawiązują się nowe znajomości. Strzałem w dziesiątkę okazała się samoobsługowa pralnia. Tanie pranie kurtek puchowych, kołder i poduszek, ale też innych drobniejszych rzeczy bez wożenia ich do odległych pralni sieciowych to doskonałe udogodnienie.

Teren osiedla wypełnia sztuka uzupełniona ekologicznymi ogrodami deszczowymi i bogatą roślinnością. Cały projekt stwarza przyjazne warunki pieszym i rowerzystom. Są tam liczne stojaki na rowery i designerskie meble miejskie przy Alei Ekspresji – szerokim, wiodącym przez Ideę trakcie z zielenią i rzeźbami. Można tam zarówno pospacerować, jak też posiedzieć, wypocząć i porozmawiać z sąsiadami.

Kolejnym przykładem tego, jak dobrze zaprojektowana przestrzeń inwestycji Euro Stylu służy nawiązywaniu międzyludzkich więzi, jest Zielony Południk w Gdańsku Południe. Powstały tam sąsiedzkie grządki i zielniki, w których mieszkańcy mogą wspólne sadzić i pielęgnować rośliny. W wypełnionych zielenią miniparkach i na skwerkach jest miejsce, by przysiąść i porozmawiać – np. o książce wyszukanej na „sąsiedzkiej półce”, umożliwiającej dzielenie się lekturami z sąsiadami. Przy zaprojektowanym na terenie Zielonego Południka zbiorniku retencyjnym, gdzie powstaną pomost i grillowisko, mieszkańcy spędzą miło czas w otoczeniu natury.

Sąsiedzkie grządki i zielniki znajdą też mieszkańcy Osiedla Beauforta w Pogórzu przy granicy z Gdynią. Dzieci zintegrują się tam w osiedlowym przedszkolu i będą mogły kontynuować zabawę z przyjaciółmi na bogato wyposażonym placu zabaw. Dreszczyk emocji poczują podczas przejażdżki tyrolką czy wspinaczki po linowym pająku. Starsze z ochotą oderwą się po lekcjach od komputerów, by poćwiczyć deskorolkowe triki w skate parku.

Osiedle Beauforta wyróżnia też bogata infrastruktura sportowo-rekreacyjna. Euro Styl zaprojektował tam m.in.: boisko wielofunkcyjne z oświetleniem, umożliwiającym prowadzenie sąsiedzkich rozgrywek również po zmierzchu, skate park, siłownię zewnętrzną, strefę crossfit i ściankę wspinaczkową.

Przykłady różnego rodzaju infrastruktury sprzyjającej zarówno podejmowaniu aktywności fizycznej przez dzieci i dorosłych, jak i budowaniu sąsiedzkich relacji, można znaleźć na każdym budowanym przez Euro Styl osiedlu.

Zieleń jest dla nas ważna

Tereny rekreacyjne na Dolnym Mieście
Kwiaty ozdobne
Tereny zielone inwestycji Dolne Miasto

Euro Styl jest nie tylko lokalnym pionierem w zakresie tworzenia ogrodów deszczowych, ale też inwestorem, który dba o to, by jego inwestycjom towarzyszyła różnorodna roślinność – od drzew, przez krzewy, aż po kwiaty i zioła. Starannie zaprojektowana na osiedlach zieleń przybiera różne formy: alei spacerowych, skwerów, miniparków, kwietnych łąk, a także sąsiedzkich grządek i zielników. W ostatnich latach deweloper posadził ponad 2000 drzew i blisko 375 000 krzewów.

Na przykład na terenie Perspektywy – inwestycji, która powstaje w śródmieściu Gdańska w otoczeniu trzech miejskich parków – zieleń wypełni każde wolne miejsce, nawet pod ażurowymi podestami przecinającymi teren między budynkami czy na ich dachach. Powstanie tam również starannie zaprojektowany osiedlowy park, graniczący ze starodrzewem porastającym stok wzgórza. Mieszkańców cieszyć będą również pełne kolorów i pożyteczne ogrody deszczowe, które pochłaniając część wód opadowych nie tylko pomagają utrzymać w dobrej kondycji osiedlową zieleń, ale również wspomagają system kanalizacji deszczowej, chroniąc niżej położone obszary przed zalaniem.

Ogrody deszczowe – porośnięty bujną, barwną roślinnością system retencyjny – jako istotny element estetyki przestrzeni oraz sposób na zagospodarowanie deszczówki i nawadnianie zieleni – są częścią wielu innych inwestycji Euro Stylu, np. Idei w Gdańsku Oliwie, Zielonego Południka w Gdańsku Południe, Dynamiki na gdańskim Ujeścisku czy Osiedla Beauforta w Pogórzu na granicy z Gdynią.

Zaletą ogrodów deszczowych jest nie tylko to, że „same się podlewają”. W czasie suszy i letnich upałów dzielą się zapasem wody z rosnącymi w pobliżu roślinami oraz obniżają – nawet o kilka stopni – temperaturę w otoczeniu. Odpowiednio dobrane rośliny oczyszczają wodę i glebę, a także produkują tlen – dzięki temu mieszkańcy osiedli oddychają lepszej jakości powietrzem. Ogrody zwiększają również bioróżnorodność – tworzą mikrośrodowiska i karmią żyjące w nich zwierzęta.

Rewitalizacje

Euro Styl ma doświadczenie w rewitalizacji zabytkowych budynków, co ma duże znacznie w przypadku inwestycji na terenach o historycznej wartości – takich jak Dolne Miasto, które znajduje się w granicach obszaru wpisanego do rejestru zabytków i uznanego za pomnik historii. Wszystkie działania związane z planowaniem i realizacją inwestycji wymagają w takim przypadku konsultacji z Pomorskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków, który na każdym etapie opiniuje proponowane rozwiązania i projekty oraz wydaje niezbędne pozwolenia.

Lofty serwisowe Montownia

Montownia

MONTOWNIA jest częścią zakrojonej na dużą skalę wielofunkcyjnej inwestycji DOKI, powstającej na historycznych, postoczniowych terenach w Gdańsku, dającej początek nowej, atrakcyjnej dzielnicy – Młode Miasto. Jest to historyczny, świetnie zachowany budynek o powierzchni 10,5 tys. mkw., który powstał w latach 1936-1938 w funkcjonującej ówcześnie Stoczni Schichaua. Potocznie nazywany był „montownią U-Bootów”, ponieważ w okresie II wojny światowej były w nim produkowane silniki i części do niemieckich okrętów podwodnych. Po wojnie budynek został zaadaptowany na główny magazyn Stoczni Gdańskiej. W późniejszym czasie hala służyła jako przestrzeń dla artystów – w latach 90. pełniła funkcję galerii sztuki oraz dyskoteki. Od 2004 roku odbywały się tam wydarzenia kulturalno-rozrywkowe i biznesowe.

Dzięki Euro Stylowi budynek odzyska dawny blask. Na parterze MONTOWNI znajdzie się przestronny, oryginalnie zaprojektowany food hall o powierzchni ponad 2 tys. mkw. oraz centrum konferencyjne. Klimat nadadzą wnętrzu wkomponowane w projekt zachowane, industrialne elementy i artefakty, np. suwnica czy stoczniowe lampy. Zachowanie charakterystycznego układu galeryjnego budynku pozwoli na ciekawe połączenie funkcji i domknięcie całości zieloną ścianą na całą wysokość budynku. Food hall oddzielony będzie monumentalnym, szklanym stropem od znajdujących się na wyższych kondygnacjach loftów serwisowanych.

Polanki Apartamenty

W 2020 roku Euro Styl oddał do użytku kameralną inwestycję Polanki Apartamenty w gdańskiej Oliwie. Polanki Apartamenty to dwa, kunsztownie zaprojektowane, kameralne budynki, mieszczące łącznie tylko 9 apartamentów. Pierwszy zachowuje architekturę głównej bryły zabytkowego, popularnego przed II wojną światową hotelu z restauracją i kawiarnią Weißes Lamm (Białe Jagnię). Ulokowano pod nim garaż podziemny, co zapewni mieszkańcom jeszcze większy komfort. Drugi – o nowoczesnym charakterze willowym – powstał w miejscu dawnego budynku gospodarczego.

Wizualizacja budynku Dawnej Poczty

Dawna poczta

Zabytkowy budynek Dawnej Poczty przy ul. Mickiewicza w gdańskim Dolnym Wrzeszczu, zaprojektowany przez niemieckiego architekta Adolfa Bielefeldta, powstał w 1929 roku. Działała w nim Poczta Wolnego Miasta Gdańska. Dwa lata po II wojnie światowej ponownie otwarto tu placówkę pocztową, która funkcjonowała do 2005 roku. Podczas wojny zniszczeniu uległa ostatnia kondygnacja poczty i charakterystyczny, czterospadowy dach. Budynek odbudowano w niepełnej formie. Dzięki kompleksowej renowacji, której podjął się Euro Styl, gmach znowu przykuwa wzrok ceglaną elewacją z drewnianymi oknami z dekoracyjnymi szprosami. Wrażenie robi także nowy, spadzisty dach o stalowo-szklanej konstrukcji, nawiązujący do pierwotnego, przedwojennego projektu i, jednocześnie, nadający inwestycji nowoczesny rys. Budynek zyskał też nową, mieszkaniowo-usługową funkcję. W trzykondygnacyjnym budynku powstało pięć 2-poziomowych loftów z dachowymi świetlikami. Lokale mają wysokość 5 metrów i 30 centymetrów. Z zabytkowym gmachem doskonale komponuje się nowa część mieszkaniowa.

Jesteśmy fair

Motto Jesteśmy fair wyraża zasady i przekonania, którymi Euro Styl kieruje się na co dzień. Wszystkie decyzje, które spółka podejmuje, łączy wspólny mianownik – odpowiedzialność.

Firma stara się pozytywnie wpływać na miejsca, w których realizuje inwestycje. Dba o lokalną społeczność – wpiera drużyny sportowe, fundacje, osoby indywidualne, placówki oświatowe. Współpracuje z lokalnymi podwykonawcami i dostawcami materiałów, dzięki czemu przyczynia się do tworzenia nowych miejsc pracy. Dąży do ochrony środowiska wykorzystując w swoich inwestycjach ekologiczne rozwiązania.

Euro Styl włącza się w różnego rodzaju akcje o charakterze społecznym, inicjuje też autorskie projekty, na przykład:

Ilustracja Dolne Miasto

Nagrody

Euro Styl za swoją działalność i realizację konkretnych inwestycji otrzymał wiele nagród i wyróżnień w różnych konkursach branżowych, m.in. Inwestycja Roku w Trójmieście, Budowa Roku, Gdynia Bez Barier, Pomorski Pracodawca Roku.

Więcej na https://www.eurostyl.com.pl/ofirmie/nagrody.html